Sport

 

Od najmłodszych lat interesowałem się sportem. Baseball, kolarstwo górskie, triathlon to trzy dyscypliny sportu, które najbardziej przypadły mi do gustu. Pierwszą poważną przygodą był baseball. Przez 17 lat gry drużyny, w których grałem kilkakrotnie zdobywały Mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Grałem również w reprezentacji Polski we wszystkich kategoriach wiekowych - od młodzika do seniora.

 

Później przyszedł czas na kolarstwo górskie, Ostatnie kilka sezonów amatorsko uczestniczyłem w zawodach Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej, Tour de Pologne Amatorów, Memoriale Bercika oraz innych, mniejszych imprezach. Jazda na rowerze stała się pasją, sposobem na spędzanie wolnego czasu podczas wypraw rowerowych oraz narzędziem treningowym.

 

Po kilku latach startów postanowiłem spróbować nowej dyscypliny - triathlonu w wersji crossowej. Debiut na Xterra Cyprus, później starty w Polsce - Iron Dragon Cross Triathlon, Mocarny Zbój, Triathlon Kartuzy czy Xterra Poland w Krakowie.

 

Uprawianie sportu pozwala mi lepiej zrozumieć pacjenta - sportowca, zawodowca czy amatora, który w wyniku kontuzji potrzebuje skutecznej terapii prowadzącej do powrotu do aktywności.

Moje zdjęcia z zawodów triathlonowych - swim, bike, run
Tomasz Marciniak - ZnanyLekarz.pl

KONTAKT